Jašíková 6, 826 73 Bratislava, č.tel.: 02/48291257, č.faxu: 02/48291260, email: sopkrkbl@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
12.09.
2017
Okrúhly stôl Indonézia
Kategória: Zahraničné vzťahy Vydané dňa:27.09.2017 (209x prečítané)
Dňa 12. septembra sa v priestoroch našej obchodnej komory uskutočnil ďalší Okrúhly stôl, ktorý bol zameraný na Slovensko - Indonézsku hospodársku spoluprácu. Podujatie sme organizovali v spolupráci s Veľvyslanectvom Indonézie v Bratislave.
O investičných možnostiach a podmienkach informovala zástupkyňa riaditeľa Indonesian Investment Promotion Centra v Londýne pani L.Tampubolon. Do pozornosti bolo dané súčasné mohutné budovanie dopravnej a technickej infraštruktúry vo všetkých oblastiach. Ďalšie veľké investičné možnosti sú v oblasti nových prímorských rekreačných kapacít. Zahraničným investorom poskytuje vláda rozsiahlu podporu a pomoc, v oblasti daňových prázdnin až na 10 rokov.
Zástupca riaditeľa Indonesian Trade Promotion Centra v Budapešti pán R. Abbas vo svojej prezentácii informoval o hospodárskej spolupráci a vzájomných obchodných vzťahoch medzi SR a Indonéziou. Podal tiež podrobnú informáciu o medzinárodnej výstave EXPO Indonesia 2017, ktorej 32.ročník sa bude konať v Jakarte v termíne 11. do 15. októbra. Cestovná kancelária Victory Travel vo svojej krátkej prezentácii ponúkla firmám zájazd na túto výstavu, spojenú s oddychovým pobytom na ostrove Bali.
Svoje dobré skúsenosti s podnikaním v Indonézii prezentoval pán Lukáš Ondrišek, majiteľ firmy Divine Spices. Jeho firma v spolupráci s miestnymi drobnými farmármi vyrába palmový cukor, ktorý dováža aj na Slovensko. Ďalším produktom firmy sú rôzne exotické korenia. Pozitívne hodnotil prístup miestnych partnerov, ktorí si cenia know how a technické prostriedky poskytnuté slovenským partnerom a dosahujú vysokú kvalitu produktov.
Na podujatí sa zúčastnilo 23 záujemcov a po oficiálnej časti sa rozprúdila čulá neformálna diskusia. Indonézske veľvyslanectvo servírovalo počas podujatia výbornú cibetkovú kávu a pripravilo aj drobné pohostenie vlastnými špecialitami. Tiež firma Divine Spices obdarila všetkých účastníkov vzorkami palmového cukru a rôzneho korenia.
Ing.Vladislav Oros, odd. zahran. vzťahov

Zdroj článku: Bratislavská RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
:: Mesačník BRK SOPK
:: Aktuálne informácie
:: Platforma
:: Projekty


:: Novinky
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora