Jašíková 6, 826 73 Bratislava, č.tel.: 02/48291257, č.faxu: 02/48291260, email: sopkrkbl@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
31.05.
2018
Prezentácia slovenských potravín na CHINA SMART EXPO 2018 v Budapešti
Kategória: výstavy a veľtrhy Vydané dňa:11.06.2018 (123x prečítané)
V Čínskom výstavnom a obchodnom centre (CECZ) v Budapešti sa v dňoch 31. mája až 2. júna konal ďalší ročník veľtrhu Chinasmartexpo. Organizátori výstavy tento rok priniesli do Budapešti nie len čínskych exportérov, ale aj čínskych importérov, hlavne z potravinárskeho sektora. Práve pre týchto čínskych obchodníkov bola vybraným krajinám strednej a juhovýchodnej Európy (CEE) ponúknutá možnosť prezentovať na veľtrhu výrobky potravinárskeho priemyslu. Organizátori výstavy poskytli zdarma spoločný výstavný priestor a pripravili základné expozície jednotlivých krajín. Na zabezpečenie vhodných slovenských vystavovateľov boli k spolupráci pozvané regionálne komory SOPK. Zorganizovanie spoločnej slovenskej expozície, komunikáciu s firmami a organizátorom veľtrhu, zabezpečenie zápisu našich vystavovateľov do katalógu Expa a realizáciu finálnej výzdoby „nášho“ stánku dostala na starosť bratislavská komora.
Spoločnou informačnou kampaňou našich regionálnych komôr sa na účasť prihlásilo a aktívne zúčastnilo osem firiem. Slovenské vína prezentovali a na degustáciu ponúkali firmy Ostrožovič z Veľkej Trne a Freistadt z Hlohovca. Nealkoholické nápoje ponúkali Minerálne vody z Prešova a Opre´Cidery z Košíc. Svoje výrobky detskej výživy vystavovala firma Novofruct SK z Nových Zámkov a typické slovenské alkoholické nápoje firma Vanapo zo Svidníka. Vybrané slovenské potravinárske produkty prezentovala obchodná spoločnosť D-one Solution zo Senca a baliace materiály pre poľnohospodárstvo vystavoval Chemosvit Fibrochem. Vkusná výzdoba a atraktívne produkty zabezpečili vysokú návštevnosť našej expozície, čo svorne konštatovali všetky firmy. Ochutnávku vín a alkoholu absolvoval aj čínsky veľvyslanec so sprievodom a väčšina čínskych nákupcov. Naši vystavovatelia mali možnosť rokovať aj s firmami v stánkoch Maďarska, Slovinska, Chorvátska a Ukrajiny.
Okrem organizovania našej expozície zabezpečovala naša komora podobne ako aj ďalšie regionálne komory informačnú kampaň s cieľom pozvať na výstavu návštevníkov zo Slovenska. Aj v tomto smere je možné konštatovať úspech, lebo BRK registrovala vyše 30 návštevníkov a celkovo spolu za Slovensko ich bolo registrovaných takmer 100.
Organizáciu slovenskej časti, výber a samotnú prezentáciu slovenských vystavovateľov, ako aj počet registrovaných návštevníkov zo Slovenska, vysoko pozitívne ohodnotili aj organizátori veľtrhu. Pokiaľ im to financie umožnia plánujú poskytnúť podobné podmienky pre CEE krajiny aj v budúcom ročníku.
Ing.Vladislav Oros

Zdroj článku: Bratislavská RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
:: Mesačník BRK SOPK
:: Aktuálne informácie
:: Platforma
:: Projekty
:: Novinky
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora