Jašíková 6, 826 73 Bratislava, č.tel.: 02/48291257, č.faxu: 02/48291260, email: sopkrkbl@sopk.sk
:: Regionálne komory SOPK
24.10.
2018
Okrúhly stôl Chorvátsko a ochutnávka vín z Istrie
Kategória: Zahraničné vzťahy Vydané dňa:26.10.2018 (177x prečítané)
Dňa 24.10. sa v priestoroch našej komory uskutočnil seminár Okrúhly stôl Chorvátsko, ktorý sme zorganizovali v spolupráci s Veľvyslanectvom Chorvátska v Bratislave. Na podujatí sa zúčastnilo 22 slovenských firiem a inštitúcii.

Za Veľvyslanectvo Chorvátska účastníkov podujatia privítala zástupkyňa veľvyslanca pani Ankica Vlašič, ktorá poukázala na dlhoročnú spoluprácu našich krajín a obľúbenosť chorvátskych prímorských letovísk u Slovákov. Ekonomiku a podnikateľské prostredie svojej krajiny prezentovala 2. tajomníčka veľvyslanectva pani Tihana Bohač, ktorá v druhej časti odpovedala podrobnejšie na otázky ohľadom podnikateľského prostredia. Svoje dlhoročné pozitívne skúsenosti o spolupráci s chorvátskymi firmami v oblasti elektroniky prezentoval pán Igor Salopek, riaditeľ firmy Power Mode, s.r.o.

Súčasťou oficiálnej časti bola aj degustácia vín od viacerých výrobcov z Istrie a ochutnávka chorvátskych syrov a olivového oleja. Informácie o vinárstve na Istrii a vínach ponúknutých na degustáciu urobil pán Lino Cotič, ktorý zastupoval firmu Poljoopskrba-Inženjering d.o.o. Záhreb. Firma sa zaoberá projektovaním vinohradov a dodávkami potravinárskych technológii. Majiteľ vinohradov a vinárstva Vina Visintin pán Dan Visintin sa osobne zúčastnil seminára a prezentoval svoje barikove biele víno Malvasia ročník 2015. Ďalšie Malvasie mali možnosť účastnici degustovať aj od firiem Benvenuti, Damjanič a Terzolo. Červené víno Teran poskytla firma Cattunar, Teran Rosse firma Veralda, sekt firma Legovina a gin firma Rossi. Ochutnávku obohatili panenským olivovým olejom firmy Vinerino a OPG Vizintin Moreno. Výborný tvrdý syr poskytla na podujatie firma Vesna Loborika.

Účastníci z oboch krajín veľmi pozitívne hodnotili podujatie a pochutnali si na ponúknutých chorvátskych produktoch. V rámci neformálnych rokovaní a rozhovorov počas degustácie si dohodli dve slovenské firmy začať spoluprácu s chorvátskymi vinármi.

Bratislavská regionálna komora SOPK
e-mail: vladislav.oros@sopk.skZdroj článku: Bratislavská RK SOPKInformácia o ochrane osobných údajov
:: Mesačník BRK SOPK
:: Aktuálne informácie
:: Platforma
:: Projekty
:: Novinky
home web dotazník
Táto webstránka bola vytvorená aj pomocou redakčného systému phpRS.
© Slovenská obchodná a priemyselná komora